• VETERİNER KONTROLÜNDE ÜRETİM
    • ÇEŞİTLİ KÖPEK CİNSLERİNDE YAVRULARIMIZ MEVCUTTUR...
    • .
    • YENİ YAVRULARIMIZA SAHİP OLMAK İÇİN ACELE EDİN...
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret9691

Eğitim

EĞİTİM

Köpeğinize öncelikle patronun kim olduğunu kabul ettirmeniz gerekir.  Fakat bunu asla ona vurarak, bağırarak veya benzeri ceza yöntemleri uygulayarak kabul ettiremezsiniz.

Köpekler size göre istenmeyen davranışlara başladığında bu çoğunlukla yalnız kalmanın getirdiği problemlerdir. Köpekler oldukça sosyal hayvanlardır. Egzersiz pek çok problem için mükemmel çaredir ve köpekler bundan çok hoşlanırlar. Diğer bir çözüm ise itaat eğitimidir.

Davranış Problemleri

Tek öğreneceği size güvenmekten çok korkması gerekeceğidir. Köpeğe patronun kim olduğunu onun lideri olarak gösterebilirsiniz. Ona neyi ne şekilde yapacağını gösterin. Çoğu köpek onun lideri olmanızı iç güdüsel olarak sizden bekleyecektir. Yine de az sayıda da olsa liderlik pozisyonu için size meydan okuyabilecek köpeklerle de karşılaşmanız mümkündür.

Köpeğiniz liderlik için herhangi bir çaba sarfetmez. Patronun kim olduğuna dair uygulayacağınız teknikler nedeniyle köpeğiniz sizden soğur ve güvenini yitirir. Köpeğinize karşı adaletsiz davranışlarınız onun insanlara karşı sürekli kendisini savunma gereksinimi duymasına ve kendisini savunmasına yol açacaktır.

Köpeğinizin yapması gereken hareket için ödüllendirilmesi itaatin, kendi başına hareket etmesinden daha keyifli olacağını pozitif yönlendirmeyle ona anlatılması olacaktır.